Kişisel Yazılar

Süper Kahraman Yeteneklerine Sahip Olmak için 10 İcat

10-Flyboard Air
Eski jetski şampiyonu Franky Zapata, sırt roketi prensibi ile çalışan bir uçan kaykay geliştirdi. Tek seferde 10 dakika kullanılabilen cihaz saatte 150 km hıza kadar çıkabiliyor.

9-Skeletonics Suit
Hareketi bir pil ya da motor olmadan taklit eden mekanik dış iskelet. Mekaniğini projeleriniz için özelleştirebilirsiniz.

8-Aero Mobil
AeroMobil uçuş moduna 3 dakika gibi kısa bir sürede geçiyor ve uçmaya başlıyor. Karadaki hızı saatte 150 km’yi bulan AeroMobil’in havadaki hızı ise saatte 750 km’ye ulaşıyor.

7-The x2 Sport Underwater Jet Pack
Dünyanın İlk Yüksek Performanslı Giyilebilir Sualtı Püskürtme Cihazı olan The x2 Sport Underwater Jet Pack’in sualtında ki hızı saatte 10 km’ye ulaşıyor. Yüksek Güçlü Lityum piller normal kullanımda 60 dakika çalışma süresi sağlıyor.

6-THE MYO
Bu kol bandı, sizin kas aktivasyonunuzu okur ve sinyali bir bilgisayara gönderir ve video-müzik oynatma, drone uçurma, sunum sunma, oyun oynama gibi birçok aktiviteyi gerçekleştirebilir.

5-Jetfoiler
Motorlu sörf tahtası ile hidrofilin birleşimi olan Jetfoiler, yeterli hıza ulaşıldığında su yüzeyinin hemen üstünde hareket etme özelliği olan farklı tasarım bir su sporu aracı.

4-The Rochester Cloak
Nesnenin birden çok açıdan kaybolmuş görünmesine neden olan ilk gizleme aygıtı.

3-BMW Alpha
Endüstriyel tasarımcı Mehmet Doruk Erdem ve motosiklet ustası Mark Atkinson, BMW Alpha adında son derece sıradışı bir motosiklet yaptılar. BMW Alpha, üç silindirli ve 740 cc hacminde bir BMW K75 motoru barındırıyor. Aynı zamanda elektronik yakıt enjeksiyonu barındıran motor, 75 beygir güç ve 68 Nm tork üretebiliyor.

2-Pyro Fireshooter
Pyro Fireshooter isimli bu giyilebilir cihaz, ateş topu oluşturabiliyor. Bu şekilde etrafta çok ilgi çekebilirsiniz. Hatta birçok kişiyi doğa üstü güçleriniz olduğuna inandırabilirsiniz.

1-ICAROS
Icaros, sanal gerçeklik içerisinde sizi uçurarak hem oyun oynamanızı hem de kaslarınızı çalıştırmanızı sağlayan bir sistem.

Yazar Hakkında

Serkan USTA

Yorum bırakın